• "Muzyczne inspiracje"

• 30 marca odbył się w naszej szkole koncert muzyczny pod hasłem ,, Muzyczne inspiracje ".Prowadząca oraz muzycy ze Szczecina zademonstrowali brzmienie niektórych instrumentów, wykonując na nich znane, światowe przeboje. Dziękujemy za miłe przeżycia.

• Międzynarodowy Dzień Teatru

• 27 marca - to Międzynarodowy Dzień Teatru. To uroczysty dzień dla twórców, realizatorów, aktorów, pracowników teatru, ale także tych, którzy nadają sens teatrowi - dla widzów.

W związku z tym świętem uczniowie z kl. IV postanowili przygotować dla uczniów z kl. O-III przedstawienie o legendarnym Bazyliszku i przy okazji opowiedzieć o pracy wszystkich ludzi teatru i uzmysłowić, że wszystkie środki wyrazu są rezultatem ciężkiej pracy całego zespołu. Duże zaangażowanie naszych małych aktorów w zorganizowanie strojów i rekwizytów, perfekcyjne opanowanie kwestii, umiejętności aktorskie oraz serce włożone w przygotowanie spektaklu zdecydowały o sukcesie.

Występ został nagrodzony gromkimi brawami. A klasa IV...? Ma apetyt na więcej

• "Dbamy o czyste powietrze"

• Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Gminy Przelewice: Wójta Pana Mieczysława Mularczyka oraz Panią Skarbnik Agnieszkę Kozankę - Lipkę. Powodem tak miłych odwiedzin były nagrody oraz wyróżnienia dla uczniów biorących udział w konkursie „Dbamy o czyste powietrze”. Jesteśmy niezmiernie dumni z III miejsca Kaliny Karpowicz, uczennicy kl. III. Pozostałym uczestnikom gratulujemy zdobytych nagród i wyróżnień oraz zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.

• Powitanie Wiosny

• 21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie naszej szkoły pożegnali zimę❄️ i przywitali wiosnsę🌻🌞. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej, przygotowywała wiosenne stroje i dekoracje. Na korytarzach od rana było kolorowo i wesoło.
            Następnie w kolorowym korowodzie z Marzanną, przy dźwiękach instrumentów i głośnych kocich okrzykach, dzieci wyruszyły przed siebie, by przegonić zimę i przywitać wiosnę. Na koniec wszyscy delektowali się przepyszną kiełbaską🌭 z grilla.
          • Wigilia

• W klimacie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia w dniu 21 grudnia w naszej szkole zostały wystawione Jasełka. Zgromadzeni na sali Rodzice, Dziadkowie oraz zaproszeni Goście po raz kolejny mogli przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami.

Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój, a młodzi aktorzy i wokaliści mieli możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Wszystkim czytającym życzymy otwartości dla innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodujących przemianę w innych i w nas samych... ,,bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!"